Nowa maszyna - VXspeed HQ

Miło mam poinformować, że na wyposażeniu Zakładu Mostostal Pomorze znalazła się właśnie nowo zakupiona maszyna VXspeed HQ, sterowana CNC. Urządzenie jest przecinarką tlenowo – plazmową z głowicą 3D wraz z możliwością obróbki rur o średnicy do 900mm. Wybranym dostawcą jest firma STIGAL. Nowo zakupiona maszyna daje możliwość jednoczesnego ukosowania wypalanych elementów, co pozwala znacząco poprawić efektywność przygotowywania blach. VXspeed HQ, zmienia dotychczasowe standardy przyjęte dla urządzeń wielkogabarytowych. To pierwsza przecinarka w Europie, łącząca duże gabaryty z niespotykanymi dla tej klasy urządzeń prędkościami. Jest urządzeniem, które dzięki swojej nowatorskiej konstrukcji daje nawet 2-krotnie szybsze prędkości przejazdowe oraz do 50% większą wydajność. Maszyna umożliwia zamontowanie kilku portali, a także wielu suportów narzędziowych. VXspeed HQ posiada stalowy, osłonięty ceownikiem hutniczym, bezsmarowy układ jezdny.

Układ sterowania:
Został wyposażony w wiele rozwiązań gwarantujących łatwą i wygodna obsługę nawet dla osób, które nie miały do czynienia z maszynami CNC.

Innowacyjna 5-osiowa głowica:
Multi-funkcjonalna 5-osiowa głowica jest rozwiązaniem nowatorskim na skalę światową, które rewolucjonizuje proces kształtowego cięcia i fazowania blach, profili, rur i kształtowników. Głowica potrafi wycinać w technologii 3D zarówno plazmą, jak i tlenem. Posiada największy na rynku zakres grubości cięcia i fazowania przekraczający100mm. Z kolei największa wartość wychylenia kątowego (do 90 stopni) umożliwia obróbkę pionowych ścian profili, kształtowników i innych elementów przestrzennych – również wielkogabarytowych.
Multi3D pozwala wykonywać bardziej złożone i skomplikowane technologicznie elementy, uzyskując lepsze jakościowo i wymiarowo produkty. Zastępuje wiele maszyn i stanowisk montażowych, a tym samym zwiększa możliwości produkcyjne, obniża koszty i skraca czas wytworzenia finalnego produktu.

Parametry Techniczne:
Szerokość robocza: 1500-5000 mm
Długość robocza: 1000-36000 mm
Prędkość przejazdowa: 50 m/min
Dokładność pozycjonowania: +/- 0,05 mm
Max. grubość ciętego materiału: 100, 200, 300mm (w zależności od konfiguracji urządzenia)

Share This